Kaldırımlardaki taş dubaları kırarak kendilerine park alanı oluşturuyorlar

Kaldırımlardaki taş dubaları kırarak kendilerine park alanı oluşturuyorlar
Yayınlama: 21.12.2023

Eskişehir’de bazı duyarsız araç sahiplerinin yaya kaldırımlarını işgal etmesi nedeniyle yoldan yürümek zorunda kalan mahalleli, sürekli kırılan taş dubaları sabitlemesini istiyor.
Tepebaşı İlçesi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ndeki yaya kaldırımlarında bulunan bazı taş dubaların otoparklara para ödemek istemeyen duyarsız sürücüler tarafından kırıldığı öne sürüldü. Dubaların kırılması sonucunda bölgedeki çoğu kaldırım park alanı olarak kullanılırken, yayaların kendilerine yer kalmaması nedeniyle yolun ortasından yürümek zorunda kaldığı görüldü. Bölgede çok fazla öğrenci olduğuna dikkat çeken çevre esnafı ise, çocukların güvenliği ve muhtemel kazaların önüne geçilmesi için bir önlem alınması gerektiğini söyledi. Yaya kaldırımlarına araç park edilmesine tepkili olan vatandaş, taş dubaların sabitlenmesi konusunda yetkililerden yardım istedi.

“Öğrencilerimiz, yaşlı ve engelli vatandaşlarımız mağdur durumdalar”
Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde esnaflık yapan Tamer Göncü, mahallelerinde çok fazla öğrenci olduğunu söyleyerek kaldırımlara araç park edilmesine tepki gösterdi. Çocukların güvenli bir şekilde yürüyeceği kaldırımların araçlar tarafından işgal edilmesi nedeniyle yetkililerin konuya müdahale etmesi gerektiğini ifade eden Göncü, “Maalesef araçların dubaları kırarak kaldırımlara park etmesi nedeniyle öğrencilerimiz de dâhil olmak üzere yaşlı ve engelli vatandaşlarımız mağdur durumdalar. Biz bu konudaki şikâyetimizi 1 senedir gerekli yerlere bildiriyoruz fakat gelip müdahale etmiyorlar. Artık bu dubaların sabitlenmesi lazım. Belediye bu dubaları yapmış ama hizmetin devamı gelmemiş, bakımsız kalmış. Mahalledeki herkes yaşanan durumdan şikâyetçi. Hem dükkânlarımızın önünün daha temiz olması hem de kaldırımların rahatça kullanılabilmesi için yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.