Uyuşturucuyla mücadele tiyatro sahnesine uzandı

Uyuşturucuyla mücadele tiyatro sahnesine uzandı
Yayınlama: 21.12.2023

Eskişehir Adliyesi Tiyatro Kulübü tarafından ‘Personelin Sesi Adaletin Nefesi’ sloganıyla hazırlanan ‘Yarınlara Geç Kalmadan’ isimli tiyatro oyunu, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Yunus Emre salonunda sahnelendi.
Tiyatro oyununda çalışkan ve başarılı bir şekilde hayatını devam ettiren bir gencin, ebeveynlerinin sorumsuz davranışları neticesinde hayatının seyrinin değiştiği, uyuşturucu madde kullanımına başlaması ile yaşamını yitirdiği oyunda, gencin başından geçen olaylar anlatıldı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Eğitim ve Sosyal İşler Bürosunun girişimleriyle faaliyetlerine başlayan ve bir yıldır çalışmalarını sürdüren tiyatro kulübü, Yarınlara Geç Kalmadan ile üçüncü oyununu sergiledi. Daha önce ‘Kurgusal Duruşma’ ve ‘Ehliyet Senin Neyine Dön Şinasi Köyüne’ isimli oyunları sahneleyen ekip yaklaşık üç aylık hazırlık sürecinin ardından Yarınlara Geç Kalmadan oyununu sahneledi. Tiyatro oyuna izleyiciler tarafından yoğun katılım olurken oyun sonunda oyuncular ayakta alkışlandı.

“Kolluk kuvvetlerimiz sokaklarda uyuşturucuyla mücadelemizi hayatın her alanında kararlılıkla sürdürüyoruz”
Oyun sonunda yönetmen Pınar Ege’ye çiçek takdim eden Başsavcı Ali Yeldan, oyunda emeği ve katkısı bulunanlara teşekkürlerini sunarak, “Bizler adliyelerde, kolluk kuvvetlerimiz sokaklarda uyuşturucuyla mücadelemizi hayatın her alanında kararlılıkla sürdürüyoruz. Bugün bunun en güzel örneğini de adalet teşkilatlarındaki arkadaşlarımızın sahneledikleri oyun ile gördük. Bugün uyuşturucuyla mücadele sürecimizi adliye koridorlarından çıkarıp sanatla buluşturmanın ve toplumumuza anlatabilmenin başarısını yaşadık” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi SAZAK da oyun yazarı Feyzullah Arslan’a plaket takdim etti. Programa Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi Sazak, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Orhan Parlak, İl Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.